Atgal į sąrašą

Consumer PRO mokymai Tvarumas per vartotojų prizmę

Consumer PRO mokymai Tvarumas per vartotojų prizmę
2021-03-05

Vartotojų aljansas sėkmingai pravedė tarptautinio projekto „Consumer PRO“ mokymus „Tvarumas per vartotojų prizmę“, kurie vyko vasario 26 d., kovo 1 d. ir kovo 4 d. Mokymuose nagrinėtos tokios temos kaip: klimato kaitos politika, žiedinė ekonomika, energetinis skurdas, tvarus mobilumas ir būstas, tvarūs finansai, švari ir sveika aplinka – kodėl tai svarbu vartotojams ir kaip užtikrinti vartotojų teises šiose srityse. Mokymams vadovavo Vartotojų aljanso viceprezidentas, tvarių finansų bei ateities energetikos vartotojų apsaugos kontekste ekspertas, daugelio tarptautinių iniciatyvų tvarumo srityje aktyvistas ir iniciatorius Kęstutis Kupšys, padedamas Vartotojų aljanso tyrėjos Rimantės Balsiūnaitės  (veiklos sritis – klimato apsauga, energetika, inovacijos švariosiose technologijose). Kviestiniai lektoriai: LR Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės vyr. specialistė, atsakinga už klimato kaitos strategiją, tarptautinę politiką Jurga Valainytė, Bioskaidžių atliekų tvarkymo ekspertas Domantas Tracevičius, KTU Pakavimo inovacijų ir tyrimų centro vadovas Dr. Visvaldas Varžinskas bei darnaus vystymosi/tvarumo ekspertė Audronė Alijošiutė-Paulauskienė.

Projekto vykdytojai Lietuvoje, Vartotojų aljansas džiaugiasi, kad mokymai sulaukė nemažo susidomėjimo ne tik iš vartotojų teisių gynėjų, bet ir savivaldybių atstovų, siekiančių įgyti kompetencijų pakankamai naujoje, bet šiuo metu vartotojams aktualioje tvarumo srityje.  

„Consumer PRO“   – visoje Europoje vykdoma vartotojų teisių ekspertų gebėjimų stiprinimo programa, kurios tikslas – suteikti vartotojų organizacijoms ir kitiems vartotojų politikos dalyviams daugiau žinių bei galimybių užtikrinti aukšto lygio vartotojų apsaugą savo šalyse. Tai Europos Komisijos iniciatyva, atliepianti Europos vartotojų programą, jos įgyvendinimas patikėtas BEUC – Europos vartotojų organizacijai. Vartotojų aljansas yra ne tik Lietuvos atstovai šioje organizacijoje, bet ir aktyvūs nariai, dalyvaujantys įvairiose tarptautinėse iniciatyvose.

 

Daugiau informacijos apie projektą:

Kęstutis Kupšys kestutis.kupsys@lvoa.lt

Evelina Gruzdienė evelina.gruzdiene@lvoa.lt