Atgal į sąrašą

Įvyko vaistų kainodaros ir kompensavimo kompetentingų ekspertų susitikimas

2013-10-16

Spalio 16-17 d. Trakuose vyko Vaistų kainodaros ir kompensavimo kompetentingų ekspertų susitikimas, kurį organizavo Sveikatos apsaugos ministerija bendradarbiaudama su Europos Komisija. Kartu organizuotas ir Europos Komisijos Vaistų prieinamumo platformos susitikimas. Renginio metu aptartos Europos Sąjungos vaistų kainodaros ir kompensavimo aktualijos, nauji iššūkiai, pristatytos mokslinės farmacijos rinkos ir ją lemiančių veiksnių poveikio analizės bei pasidalinta gerąja praktika sprendžiant iškilusias problemas.

Šiame renginyje pirmą kartą atstovauti BEUC (Europos vartotojų organiacija) buvo paprašyta Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso prezidentė Eglė Kybartienė.

Vaistų kainodaros ir kompensavimo kompetentingų ekspertų susitikimas organizuojamas kartą per pusmetį pirmininkaujančioje šalyje. Renginiui pirmininkauja pirmininkaujanti valstybė narė kartu su Europos Komisijos Įmonių ir pramonės generaliniu direktoratu.

Renginyje dalyvauja ekspertai iš visų Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių narių, Europos Komisijos, tarptautinių farmacijos organizacijų ir asociacijų.